Szkolenia dla firm

Prowadziłam szkolenia i realizowałam projekty z zakresu:

DYSPONUJĘ GRAMI SZKOLENIOWYMI:

Wulkan

Wulkan to gra, do której kluczem jest zaufanie. Gracze zostają podzieleni na dwa zespoły (Rozbitków i Tutejszych), które muszą zmierzyć się z różnorodnymi wyzwaniami, wymagającymi od nich podejmowania szybkich i trafnych decyzji. Od samego początku podejmowane decyzje mają wpływ na kolejne etapy gry.

Webmaster

Webmaster to ćwiczenie współpracy nad złożonym projektem, w którym uczestnicy postawieni są przed wyzwaniem utworzenia sieci z dostępnych kolorowych lin różnej długości, zgodnie z czarno–białym wzorem. Jest tylko jedno możliwe rozwiązanie i tylko jedno możliwe podejście do wykonania zadania w fazie realizacji. Kiedy konstrukcja zostanie ułożona zgodnie ze wzorem, zespół musi wypracować i przetestować strategię, która umożliwi rozłożenie konstrukcji i ponowne jej błyskawiczne ułożenie. Poszczególnych elementów nie można w żaden sposób oznaczać, czy odkładać i dlatego niezbędny jest dopracowany w szczegółach plan, który pozwoli rozróżnić poszczególne części.

T jak Transakcja

Ćwiczenie, polegające na przeprowadzeniu negocjacji indywidualnych (twarzą w twarz), jak również negocjacji grupowych podczas serii spotkań, wymaga, aby trzy zespoły zbudowały między sobą relacje, które przetrwają trudy negocjacji, podczas gdy każdy z zespołów dąży jednocześnie do osiągnięcia swojego celu. Zespoły negocjują, aby zbudować złożone sześciany o różnej wartości. Poprzez wymianę, kupno i sprzedaż elementów zawierają transakcje, które pozwolą im maksymalizować zyski z posiadanych zasobów.

Przesyłka

Przesyłka zajmuje się między-zespołową współpracą na odległość, która wymaga zbudowania zaufania i odpowiedniej komunikacji w środowisku pełnym niepewności. Trzy oddzielne zespoły, mając do dyspozycji ograniczone możliwości komunikacji, muszą współpracować, aby każdy zespół mógł na koniec ćwiczenia wykonać swoje zadanie. Muszą jednak wpływać na siebie, aby wszyscy współpracowali i szukali optymalnego rozwiązania. Podobnie jak w T jak transakcja ewentualny konflikt jest wpisany w scenariusz ćwiczenia, mogą się również ujawnić silne emocje. Zestaw materiałów pozwala na przeprowadzenie dwóch równoległych rozgrywek Przesyłka.

Symbole

Każdy uczestnik (w sumie do 30 osób) dostaje pewną liczbę zadrukowanych kart magnetycznych. Każda z części pasuje do konkretnego miejsca na dużej planszy. Jest tylko jeden możliwy sposób na ułożenie każdego elementu na planszy oraz jedna próba ułożenia całego wzoru na koniec etapu planowania. Uczestnicy nie mogą pokazywać swoich kart, ani się nimi wymieniać – mogą polegać jedynie na jakości komunikacji werbalnej, która powinna umożliwić im rozwiązanie zadania. Na koniec, walcząc z czasem, muszą prawidłowo ułożyć wzór.

Bądźmy

w kontakcie